Południowokoreańscy plażowicze mogą teraz używać Bitcoinu do płacenia za usługi

System Haeundae Beach System w Pusanie jest częścią projektu pilotażowego, którego celem jest zaoferowanie w okresie letnim rozwiązań płatności kryptograficznych dla plażowiczów.
Pilotażowy projekt prowadzony przez firmę Bitbeat-affiliate CIC Enterprise ma na celu dostarczenie rozwiązań płatności kryptograficznych na dwóch najbardziej ruchliwych plażach w kraju dla turystów.

Według ZDNet Korea, firma współpracowała z dostawcą płatności kartowych i gotówkowych Innotech dla rozwiązania płatności w systemie Haeundae Beach na słynnych z turystów plażach Busan w Korei Południowej.

Program pozwoli na płacenie za zajęcia związane ze sportami wodnymi, kamizelkami ratunkowymi, a nawet wypożyczenie parasoli, m.in. z Bitcoin Future, Ethereum, wraz z tokenami MCI i WAY ERC20 poprzez aplikację na smartfony.

Szybsze rozwiązanie płatnicze dla turystów

Bitbeat powiedział, że takie płatności mogą być przetwarzane w mniej niż 10 sekund, opierając się na użyciu kodów QR dla każdego portfela na świecie, co odróżnia je od podobnych projektów, które często wymagają od klientów pobrania oddzielnych aplikacji, aby zakończyć cały proces.

Firma dodaje:

„Mamy nadzieję, że wirtualna waluta używana w systemie plażowym Haeundae-gu będzie szerzej stosowana w życiu codziennym. Postaramy się zapewnić kryptokurczowe środowisko płatności“.

Władze Busan oczekują, że w letnie dni ludzie będą woleli wynajmować usługi na plażach Haeundae, niż przynosić własne rzeczy, aby cieszyć się czasem spędzonym na plaży. Inna plaża w Songjeong również prowadzi podobny system płatności kryptograficznych.

Również w Pusanie, prywatno-publiczne konsorcjum w Korei Południowej ogłosiło 20 czerwca swój zamiar zbudowania platformy turystyki medycznej napędzanej łańcuchami blokowymi. Data uruchomienia nie została ustalona, a według Gyeongnama Ilbo inicjatywa będzie prowadzona przez Busan Bank.