Operator Bitcoin escrow przyznaje się do popełnienia oszustwa za 3 miliony dolarów.

  • Jon Thompson, kierownik eskadry kryptograficznej, przyznaje się do zarzutów oszustwa.
  • Oszukiwał firmy za 7 milionów dolarów poprzez swój biznes escrow.
  • Zostanie on skazany do przyszłego roku

W piątkowej publikacji Departamentu Sprawiedliwości poinformowano, że operator dwóch firm Bitcoin escrow, Jon Thompson, przyznał się do winy za udział w oszukańczym programie, który doprowadził do utraty milionów dolarów. Thompsonowi grozi maksymalnie dziesięcioletni okres więzienia.

Operator Bitcoin escrow naruszył zasady firmy

Na podstawie dokumentu z DOJ, Thompson prowadził dwie cyfrowe firmy depozytowe – Volantis Market Marking i Volantis Escrow Platform – pod wspólną nazwą „Volatis“. W ciągu ostatnich dwóch lat nakłonił nienazwaną organizację do przekazania milionów dolarów swoim firmom powierniczym w celu zakupu kryptokursztynu. Jednak nie udało mu się to jako Bitcoin Era escrow.

Przekonał nienazwaną firmę do przekonania, że nie wyda ich pieniędzy sprzedawcy waluty cyfrowej, chyba że potwierdzi, że te Bitcoiny zostały mu przesłane (Thompson). Na tej podstawie firma przekazała Thompsonowi około 3,25 miliona dolarów na zakup kryptokurówki. Jednakże, rzekomy menedżer firmy escrow wysłał fundusze do innej nienazwanej osoby trzeciej, mimo że nie otrzymał Bitcoinów.

Wyrok Thompsona

Było to sprzeczne z treściami reklamowymi Thompsona, który zauważył, że spółki powiernicze Bitcoinów będą działać jako depozytariusze aktywów, ułatwiając transakcje obu stronom transakcji w celu uniknięcia ryzyka. Nawet po uwolnieniu tych środków Thompson ukrywał rozwój przed firmą na kilka dni. W lipcu ubiegłego roku kierownik depozytu został aresztowany pod zarzutem oszustwa społecznego. Jak donosi Cryptopolitan, oszukał inną firmę na kwotę około 4 milionów dolarów. W sumie oszukał firmy o wartości 7 milionów dolarów za pośrednictwem swojej firmy depozytowej w kryptońskich walutach. Przyznając się dziś do winy, grozi mu prawdopodobnie 10 lat więzienia, jak wynika z dokumentu. Zostanie skazany do przyszłego roku, dokładnie 7 stycznia.